2016 Ramazan Bayram Tatilinde Bankalar Açık mı?

2016 Ramazan Bayram Tatilinde Bankalar Açık mı?

bank-duslerbulutu.com


2016 ramazan bayramı tatili süresi süresince bankaların çalışacağı süreler ve öteki detayları bu haberimizde yer ediniyor.

Bankalar ne vakit tam zamanlı hizmet vermeye başlayacaklar?2016 seneninın ramazan ayını yaşadığımız günlerde hepimiz tarafından büyük bir merak ile beklenmekte olan bayram tatili süreleri resmi olarak açıklandı. Açıklanan yeni bilgilere göre bayram tatili bu sene 9 gün olarak belirlenmiş durumda. Bayramdan sonraki cuma günü de memurlar için idari izin olacak. Cuma günü ise bankaların aleni olup olmayacağı konusunda açıklama geldi.

4 temmuz günü kamu bankaları kapalı olacak ve hizmet vermeyecekler. Sadece özel bankalar cuma günü öğlen saatlerine kadar hizmet vermeye devam edecekler. Bayramın sona ereceği 8 temmuz cuma günü ise özel bankalar tam zamanlı mesai meydana getirmeye başlayacaklar. 4 temmuz tarihinde bankalar uçurumım gün boyunca hizmet verecekleri için bankacılık işlemlerinizi erken bir saatte yapmanızda yarar var.

Eft benzer biçimde işlemler yaptıracak olan kişilerin sabahın körü saatlerde eft işlemlerini yaptırmaları bankaların öğleden sonrasında kapanacak olmasından dolayı önemli bir önlem olabilir. Eft işleminizi erken saatlerde yapmazsanız işleminizin onaylanması 8 temmuz cuma günü yapılacaktır.
Eft işlemleri otomasyon sistemleri üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilmeyen işlemler olduğu için bu tür işlemlerin onaylama alması gereklidir. Hesabın doğruluğunun onay alması ve dijital ortamlardan merkez bankası ortamına iletilmesi için manuel bir halde muamele yapılması gereklidir. şundan dolayı merkez bankası tatilde olduğundan eft işlemlerinize cevap verebilecek olan bir çalışan bulunmayacaktır.

Bankadan öteki bir bankaya para transferi yapacağınız vakit bankamatik yolu ile de direk işlem yapmayı deneyebilirsiniz. 4 temmuz pazartesi günü geçeceğiniz eft işlemlerinizi en geç saat 11:00 sularına kadar yapabilirsiniz.

Havale yapmak isteyen kişilerin kartlı veya kartsız işlem menüsünden aynı bankanın farklı şubelerindeki hesaplarına para gönderme işlemlerini yapabilirler. Aynı gün paralar hesaba aktarılmaktadır. 8 temmuz günü bayram tatilinin sona ermesinden sonra yeniden tüm bankalar tam zamanlı mesai yapmaya devam edecektir.

Ay başında yapmayı organize ettiğinız ödemelerinizi ve öteki bankacılık işlemlerinizi bayram tatili başlamadan yaptığınız sürece bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Hepinize iyi bayramlar!

Yorum Gönder

Copyright © Airdrop Takip - Free Airdrop. Designed by OddThemes