Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? Altında Son Durum?

Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? Altında Son Durum?Dün gün boyu yükseliş eğiliminde hareket ederek 1.271,74 dolarla 18 mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesini bulan altının ons fiyatı, günü önceki kapanışın yüzde 0,6 üzerinde 1.269,6 dolardan tamamladı. 

Haftanın son muamele gününe 1.269,9 dolardan süregelen ons altın yatay seyirle 1.268 dolar seviyesinde dengelendi. 

Altının gram fiyatı ise dün dolar kurundaki gerileyişe karşın yüzde 0,6 yükselmesinin ardından bugün hasılatlarını sürdürerek şu dakikalarda 118,6 liradan muamele görüyor. 

Aa finans analisti islam memiş, fed'in haziran ayı için faiz artırımının masadan kalkmasıyla altın tutarlarının yükseliş trendine girdiğini belirterek, "altının ons fiyatında yaşanmış olan yükselişlerin kalıcı olabilmesi için 1.263 dolar seviyesinin üzerinde iki gün peş peşe kapanışlar gerçekleştirmesi gerekiyor diye tahmin ediyoruz. Altının gram fiyatında ise yaşanan yükselişlere kısa vade için kâr satışları gelebilir. Beklenen kâr satışları altının gram fiyatını yeniden 115 lira seviyesine kadar geri çekebilir. Ancak senenin son çeyreğinde altın fiyatlarında yeni sert yükselişler görebiliriz." ifadelerini kullandı.

Kapalıçarşı'da çeyrek altın 195 lira, cumhuriyet altını ise 794 liradan satılıyor.


Yorum Gönder

Copyright © Airdrop Takip - Free Airdrop. Designed by OddThemes