Mortgage Nedir? Mortgage Neye Denir? Ne İşe Yarar?

Ev kredileri (mortgage) hakkında bilmek istedikleriniz
Mortgage ile alakalı bilmeniz gerekenler.

Ev kredisi masrafları nedir?Mortgage hakkında meçhul pek çok hususun olması, çok sayıda kişinin yaptığı mesken kredisi başvurusuna ret yanıtını almasını beraberinde getirebilmektedir. Oysa ev kredisi hakkındaki bilgi sahibi olunması, çok daha doğru hesaplamalar eşliğinde kredi başvurusu yapılmasını sağlayacağından kredi taleplerine ret yanıtının gelmesi ihtimalini de azaltacaktır.

Ev kredisi ile alakalı bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık. Bu bilgiler mortgage kredisi kullanmak isteyenler için önemli ve faydalı olacaktır. öncelikle bilinmesi gereken husus ev kredisi kullanmakisteyenlerin, satın almak istedikleri konutun bedelinintamamını kredi olarak kullanamayacaklarıdır.

Mesken kredilerinde konutun fiyatının % 25’i peşin olarak ödenmelidir. Dolaysıcaklıkyla bankaya evin fiyatının % 25’i oranında bir peşdirenme göstermeniz icap eder. Hiçbir banka ev kredisi olarak evin değerinin tüm bunlarnı kredi olarak veremez.
Bütün kredilerde olduğu benzer biçimde ev kredisinde de birkaç kalemden oluşan bir gider laf mevzusudur. Mesken kredisi harcamaları şunlardır:
Ev kredisi tahsis ücreti

Bu masraf kredi sözleşmesinde dosya masrafı olarak da isimlendirilebilir. Ev kredisi tahsis ücreti yasalar gereği kullanılan kredinin binde 5’ini geçemez. Bankaların genel olarak bu miktarda ücret kesintisi yaptığı söylenebilir.
Ev kredisi ekspertiz ücreti

Satın almak dilediğiniz evin kıymetini belirlemek amacıyla meydana getirilen ekspertiz işlemi için banka ücret almaktadır. Bu ücret yasalar gereği satmaca tutarını geçememektedir.
Ev kredisi sigorta giderı

Bu ücret banka ile kredi sahibinin sigorta mevzusunda anlaşması durumunda alınmaktadır. Sigorta işleminin yapılmaması durumunda banka ev kredisi sigorta ücreti istek edemez.
Deprem sigortası ücreti

Yasalar gereği zelzele sigortası yapılmak zorundadır. Bundan dolayı banka deprem sigortası ücreti kesintisi yapabilmektedir.
Ev kredisi almadan önce bilinmesi gerekenler
Mesken kredisi istek etmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve tc vatandaşı olmanız gerekir. Bankalar 65 yaş üzerinde olan kişilere konut kredisi vermemektedir. Her banka kredi sözleşmesini imzalamadan önce size bilgi içerikli bir doküman verir. Bu metni dikkatlice okumalsıcaklıknız. Bilgilendirme formu adında olan bu belgede uymanız gereken kaideler yer almaktadır.

Ev kredisi geri ödeme planı banka ile kredi sahibinin karşılıklı anlaşmasına dayanır. Vade seçenekleri mevzusunda herhangi bir üst sınır yoktur. Ancak bankalar 120 ay üzerini riskli gördüklerinden çoğu zaman 120 ayın altında bir geri ödeme vade seçeneklerini tercih etmektedir. Düzenli bir gelire haiz olanlar ve gelir düzeyi yüksek olanlar için vade seçenekleri 360 aya kadar çıkabilmektedir.
Mesken kredisi kampanyalarından anında haberdar olmanızı sağlayacaktır. En aktüel kredi kampanyalarını ziyaretçilerinefaiz oranları eşliğinde aktaran sitemiz, mortgage kredi seçenekleri hakkında da bütün ziyaretçilerini en aktüel verilerle bilgilendirmektedir. Banka araştırması ve kampanya değerlendirmesi aşamasında da doğru kararı vermenizi sağlayacak her türlü bilginin sitemizde mevcut bulunduğunu hatırlatmak isteriz.

Yorum Gönder

Copyright © Airdrop Takip - Free Airdrop. Designed by OddThemes