İşsizlik Gigortası Nedir?

Işsizlik sigortası nedir?
Işsize göre sigortası ile alakalı bilmedikleriniz.

Işsize göre sigortası şartları değişebilir!

Işsizlik kuşkusuz çalışma yaşamı olan hepimiz için mevcut bir risktir. Uzun bir süre işi olmayan kalmak maddi açıdan da çok yıpratıcı bir hal alabiliyor. çünkü çoğu vakit işsizliğe ödenmeyen borçlar da eşlik ediyor. Ortaya çıkan tablo depresyon şeklinde ağır bunalımlar hatta intiharlarla dahi neticelanabiliyor. Oysa işsizlik sigortası ile işsizliğe karşı da kişilerin kendilerini güvence dibine almaları olası!

Hem kendilerini bununla beraber ailelerini maddi sorunlara karşı güvence altına alarak, geleceğe çok daha güvenli bakmaları mümkün olabilir. çünkü işsizlik sigortası işi olmayan kalmanız, bir süre çalışmamanız gibi durumlarda minimumından maddi sıkıntı yaşamanızı önleyebiliyor. Böyle bir risk gerçekleştiğinde sigorta poliçesi hemen devreye giriyor ve daha önceden belirlenen oranda bir ödeme almanızı sağlıyor.
Bu sigortayı yapmış oldurmaya karar verenlerin önce kesinlikle kısa bir araştırma yapması gerekir. çünkü işsizlik sigortası diğer sigorta çeşitlerinden farklı olarak şartları değişebilen bir sigortadır. özellikle sigortanın genel ve özel şartlarının çok iyi öğrenilmesi, ileride doğabilecek mağduriyetlerin önüne geçecektir.
örneğin özel sektör çalışanlamış olurı sigortanın işsizlik güvenceından faydalanabiliyor. Sadece özgür meslek sahipleri için konum biraz daha farklı. özgür meslek sahipleri hastanede kalma teminatlarından istifade edebiliyor. Ayrıca herkes için geçerli olan şartlar da mevcut. örneğin işinden istifa edenler bu teminatlardan faydalanamıyor. Bunun için isteğiniz haricinde işten ayrılmanız gerekir.
Işsize göre sigortası güvence kapsamı dışında olanlar
çekilme etme
Emekli olma
çalışmaya ara verilmesi sebebiyle işi olmayan kalma
çalışanın kendi hatası ya da kabahatu sebebiyle işten çıkarılması
Geçici sakatlık yada hastanede yatarak tedavi görme
Türkiye ve kktc haricinde istihdam ilişkisinden meydana gelen işsizlikSigorta sözleşmesi başlamadan önce işi olmayan kalma
Yukarıdaki durumlardan herhangi birinin gerçekleşmesi durumunda, işsizlik sigortasının size sağladığı teminatlardan faydalanmanız olası olmayacaktır.

Yorum Gönder

Copyright © Airdrop Takip - Free Airdrop. Designed by OddThemes